UV fertőtlenítés és vegyi tisztítás
A tisztított vizet fertőtleníthetjük, klórral, ultraviola (UV) sugárzással vagy egyéb módon.

UV fertőtlenítés és vegyi tisztítás
UV fertőtlenítés és vegyi tisztítás révén a megtisztított vizet további kezelések után újra felhasználhatóvá tudjuk tenni.. A tisztított vizet fertőtlenítjük, klórral, ultraviola (UV) sugárzással vagy egyéb más módon.
Egyes esetekben a helyi körülmények megkövetelik, hogy a szennyvíztisztító berendezésből kifolyó vizet még tovább tisztítsuk. Ez azt jelenti, hogy a tisztított vizet további kezelésnek kell követnie, például hogy csökkentsük a víz E-coli tartalmát. Ezekben az esetekben UV fertőtlenítéssel tovább kezeljük a szennyvizet, mielőtt azt bármilyen befogadó részbe engedjük.
KLÓROZÁS
Több szennyvíztisztító rendszer használja a klórozást fertőtlenítő eljárásként. A klórozás klórvegyületek hozzáadása a vízhez, amelynek a célja, hogy elpusztítsa az összes mikroorganizmust. A klór hat a mikroorganizmusok enzimösszetételére és ilyen módon megakadályozza a további növekedésüket. A víz fertőtlenítésére különféle klórvegyületeket használnak, a vízelvezetőkhöz klór-diokszidot, a szennyvízhez pedig klórgázt, nátrium hipokloritot és kalcium hipokloritot.


A VÍZ UV FERTŐTLENÍTÉSE
Az UV fertőtlenítés hatékony módszere az összes baktérium, vírus és spóra kiirtásának, beleszámítva a kórokozókat, amelyek ellenállóak a klórral szemben. Mindez fotokémiai változások előidézésével megy végbe az organizmusok sejtjeiben. Az UV sugárzás 100-400 nm-ig terjed (a sugár és a látható spektrum között). Az optimális UV sugárzás 245 és 285 nm között van. Az UV fertőtlenítés alacsony nyomású lámpával megy végbe, amelynek sugara maximum 253.7 nm hullámhosszig terjed, a közepes nyomású lámpák 180 és 1370 nm között bocsátják ki az energiát, de vannak magas intenzitású lámpák is (impulzus módszerrel).
Elégedett ügyfél