A berendezés részei
1
Polipropilén tartály
amely lehet beépített vagy felszíni (pl. a pincében)2
öntisztító mechanikus szűrő
amely összegyűjti a mechanikai szennyeződést (levelek, stb.)3
Automata
vízellátó rendszer a házhoz4
A tartály
vízszintjének vizuális ellenőrzése és automatikus kiegészítése (szükség esetén).Szeretnénk bemutatni oldalunkon az egyik legfontosabb termékünket az esővízgyűjtő tartályunkat. A föld alatti, és föld feletti esővízgyűjtő tartály alkalmas esővíz és szennyvízgyűjtésre, tűzoltáshoz használatos víz tárolására, szállítására.
A föld feletti esővízgyűjtő tartályunkhoz esetleg külön tető is tartozik, amely segíti a esővíz összegyűjtését, ott ahol nem megoldott a nagy kiterjedésű tetőzettel való összekötés (pl.: üres telek, vagy a kert vége).
Az esővízgyűjtő berendezés mellé tartozik egy szűrő is amely az esetleges az esővízbe kerülő anyagokat(falevél, ág, egyebek) felfogja megakadályozva azok a tartályba kerülését. Továbbá telepíthető egy olyan szivattyú berendezés is, amely a megtisztított esővizet visszatáplálja a ház vízrendszerébe. Nagy luxus az esővizet nem összegyűjteni, mivel több formában is újra hasznosítható. Egy családi ház átlagos méretű tetejéről évente 60-70m3 esővíz gyűjthető össze. Újra hasznosíthatjuk a vizet, amely akár kertöntözésre, mosdó öblítésre vagy akár a fűtési rendszer ellátására is alkalmas.

A berendezés kialakítása a következő egyenlet alapján történik:
V (m3) = E (l) × 0,06
E (l) = N (l/m2) × A (m2) × B
E (l) – éves csapadékmennyiség
N (l/m2) – helyi éves csapadékmennyiség
A (m2) – terület
B – a technológiai veszteség faktora (kipárolgás, szűrés közbeni veszteség; o,7-0,8)