Mik a BioCleaner® házi szennyvíztisztító berendezés telepítés előnyei?
A vezérlőegység mindenki számára könnyen kezelhető
Választható GSM modullal telefonjáról is vezérelheti a készüléket
Természetvédelmi területeken, nemzeti parkokban is alkalmas a telepítésre
A mechanikai alkatrészek egyszerűek és szükség esetén könnyen cserélhetők
Minden megfelel az EN 12566-3 + A2 szabványoknak
25 év garantált élettartamot biztosít a berendezés
Miért döntsön pont a BioCleaner® házi szennyvíztisztító mellett?
Rengeteget spórolhat már rövid távon is
A házi szennyvíztisztítás kifejezetten költséghatékonyan is megoldható, ha a megfelelő berendezést választja. Mivel a BioCleaner® használatával tisztított vizet műszaki vagy akár ipari vízként is újrahasznosíthatja, ezért számottevő összeget takaríthat meg.
Soha nem kell attól aggódnia, hogy a költségek a környezetbarát technológia ellenére az egekbe szállnának. A befektetési és a működtetési költségek tehát egyaránt alacsonyak, így valóban egy pénztárcabarát lehetőség áll Ön előtt.


Környezetbarát módon gondoskodik a szennyvíz kezeléséről
Napjainkban a természetbarát megoldások már kifejezetten fontosak, legyen bármiről is szó. Szennyvíz esetében pedig még jobban oda kell figyelni a környezetvédelemre, hiszen a baktériumokkal és fertőzésekkel teli szennyvíz súlyos ökológiai károkat is okozhat, ha nincs megfelelően tisztítva és elvezetve.
Éppen ezért elengedhetetlen, hogy akár 25 évre előre is biztosítsuk a szennyvíztisztítás ökobarát lehetőségét.
Miért minket válasszon?
Európában már több mint 22.000 szennyvíztisztítót telepítettünk
Akár 50.000 fő igényeire kialakított szennyvíztisztító berendezéseket is biztosítunk
Részletes és szakszerű tájékoztatást nyújtunk
1993 óta segítünk a szennyvíztisztításban
Mit érdemes tudni a szennyvíztisztításról?
Habár a szennyvíztisztítás egy véget nem érő folyamat, mégis kevés szó esik róla a mindennapokban. Éppen ezért érdemes kicsit megismerni az alapokat, hogy a jövőben már egyre többen válasszák a környezettudatos és költségkímélő megoldásokat.
Nézzük az alapfogalmakat:
Szennyvízgyűjtés
Ez az a folyamat, amikor a házi szennyvíztisztító összegyűjti a tartályában a szennyvizet. Hazánkban többféle szennyvíztisztítási módszer is létezik, ezért a tisztítás történhet nyomás alatti- vagy gravitációs rendszerben is.
Szennyvízkezelés
A felhasznált vizet elengedhetetlen elvezetni és tisztítani, hiszen a szennyeződések emberre, állatra és a természetre egyaránt súlyos hatással vannak. Itt is több lehetőség állhat előttünk, hiszen a csővezetéken való elvezetés mellett a fogyasztási helyhez közeli szennyvíztisztító használata vagy a házi, kommunális szennyvízszikkasztó is választható.
Szennyvízszállítás
Szennyvízszállításnak nevezzük, amikor egyik településről a másik település szennyvíztisztítójába csöveken, vezetékeken keresztül történik a kivezetés. A szennyvízgyűjtéshez képest pedig ez teljesen más teendőt foglal magában, hiszen a szennyvíz továbbítása itt csakis nyomás alatt történhet.
Miért fontos a szennyvíztisztítást komolyan venni?
A tiszta víz nélkülözhetetlen az élethez. Emiatt a Föld teljes lakosságának érdeke, hogy használat után minél tisztábban, minél kevesebb szennyeződést tartalmazva szolgáltassuk vissza a természet számára. Ez szükséges az élővilág és az ökoszisztéma fenntartásához.
Milyen vegyszerek találhatók a szennyvízben?
Szerencsére a szerves eredetű szennyezőanyagok lebontása a legegyszerűbb, hiszen csak meg kell várni, amíg a jótékony baktériumok elvégzik a munkájukat. Azonban a modern társadalmak által használatos anyagok (pl.: gyógyszerekben vagy tisztítószerekben lévő káros kémiai anyagok) rendkívül szennyezik a vizet. Napjainkban az ibuprofént és a különböző antibiotikumokat is tökéletesen ki lehet mutatni a szennyezett vizekből, amelyek hosszú távon erőteljes károkat okozhatnak az emberi- és az állati élővilágra nézve is. Emellett a biológiai szennyvíztisztításnak is folyamatosan lépést kell tartania a korral, mivel az ún. szuperbaktériumok évről-évre ellenállóbbá válhatnak a tisztítószerekkel szemben.
Fontos kiemelni, hogy a nehézfémek már egyáltalán nem bomlanak le biológiai úton. Ezek az anyagok sajnos nemcsak a folyók mentén, hanem a növényekben és a rovarokban, illetve a halakban is gyorsan felhalmozódhatnak. Elsősorban érdemes az otthoni szennyvíztisztítás terén környezetbarát technológiát választani, másrészt tudatosabb életmódra törekedni. Nem szabadna például a WC-n gyógyszereket vagy durva kemikáliákat tartalmazó anyagokat lehúzni, hogy a tisztítóberendezések mindig hatékonyan működjenek.